Essens probiotics – Čerstvý a zdravý jogurt

Jogurt plný zdraví z jogurtovače firmy ESSENS.

essens-colostrum-jogurtEssens jogurtovač si  brzy oblíbíte. Na provoz jsou opravdu minimální náklady, příprava živého jogurtu je jednoduchá a zásobník výrobníku se velmi snadno udržuje.

Jogurtovač ESSENS Vás potěší svou mimořádně snadnou obsluhou, není nutnost složitě nastavovat.Ovládání je opravdu snadné. Ohřev je obstaráván samoregulačním inteligentním topným tělesem PTC, které zaručuje nejvyšší možnou bezpečnost a současně úsporný provoz.
Jogurtovač odpovídá normám Evropské Unie, všechny materiály použité k jeho výrobě jsou stabilní a jogurtovací nádoba je zhotovena z vysoce kvalitní nerezové oceli určené pro potravinářské účely.

 

Základní vlastnosti a parametry:

Essens jogurtovač a Colostrum Probiotik– úsporný příkon 20W, samoregulační PTC topné těleso
– kvalitní nerezová nádoba na přípravu jogurtu se samostatným plastovým víkem
– celkový objem nádoby 1,5 l (s rezervou pro snadné rozmíchání probiotické směsi v 1 l mléka)
– čistý design bez komplikovaného ovládání s hladkým povrchem pro snadnou údržbu
– průhledné plastové víko umožňující sledovat přípravu jogurtu
– kontrolní dioda (signalizuje zapnutý stav)
Rozměry: průměr 214 mm, výška 145 mm (rozměry balení: 223×223×242 mm)
Hmotnost: 0,91 kg (hmotnost balení: 1,05 kg)
Součástí balení je návod v českém jazyce.

A jaký jogurt Vám nabízíme?

Essens Colostrum Probiotics – živá jogurtová kultura s Colostrem

Doplněk stravy ESSENS Colostrum Probiotics obsahuje čtyři vybrané probiotické kultury – kmeny mikroorganismů s příznivými účinky, prebiotikum inulin a colostrum, které je zdrojem účinných protilátek.

essens-colostrum-probiotics[1]Výrobek je určen pro individuální přípravu „živých“ domácích jogurtů vysoké kvality.
* PROBIOTIKA = živé organismy, které vytváří rovnováhu střevní mikroflóry (Streptococcus lactis, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum)

 • Streptococcus lactis (tvoří kyselinu mléčnou, mají antibakteriální účinky, pomáhají obnovovat trávení, …)
 • lactobacillus bulgaricus (jsou vnímány jako nejlepší probiotika, blokují přilnavost škodlivých bakterií na stěnu střeva, …)
 • lactobacillus acidophilus (stimulují imunitní systém, výrazně snižují hladinu cholesterolu v krvi, ochrana proti infekcím, …)
 • bifidobacterium bifidum (chrání před patogenními organizmani, zabraňují vzniku zánětlivého onemocnění střeva, …)

** PREBIOTIKA = zdroj energie pro „jogurtové“ mikroorganismy a symbiotické střevní bakterie – Inulin. Inulin, přírodní látka z kořene čekanky. Tato rozpustná vláknina podporuje tvorbu vlastních bifidobakterií, snižuje množství nežádoucích patogenních bakterií a tím napomáhá udržovat zdravou bakteriální mikroflóru ve střevním traktu)

Bovinní colostrum (úpný zdroj účinných protilátek, přispívá k obranyschopnosti organismu, atd., …)

Jogurt vytvořený z pro/prebiotické směsi ESSENS představuje takzvanou „funkční potravinu“. Tj. potravinu vyrobenou z přirozeně se vyskytujících složek, které mají vedle výživné hodnoty i příznivý účinek na zdraví konzumenta.
Obsah balení:
6 ks sáčků / 10 g směsi v jednom sáčku

erssens-probiotika-jahoda-jogurtovacCo potřebujeme k výrobě jogurtu:

1 l (nejlépe plnotučného) čerstvého mléka, nikoliv trvanlivého, 1 sáček probiotické směsi ESSENS a jogurtovač ESSENS.

Příprava jogurtu:

Do nerezové nádoby nalijete 1 litr mléka. Odstředěné nebo polotučné mléko produkuje řidší jogurt, zatímco z plnotučného mléka vyrobíte jogurt hustší. K výrobě použijte vždy čerstvé mléko, tzv. pětidenní, nikoliv mléko trvanlivé. Je možné použít i mléko nepasterizované, které je však vhodné nejdříve převařit. Než začnete s přípravou, je nutné zahřát mléko na pokojovou teplotu. Teplota mléka v jogurtovači nemá přesáhnout 43 °C, při delším působení vyšší teploty probiotické kultury hynou. Do mléka poté nasypete 1 sáček ESSENS Colostrum Probiotics a důkladně promícháte. Díky nádobě o objemu 1,5 litru bude příprava jogurtové směsi opravdu pohodlná, při míchaní v nerezové nádobě však doporučujeme používat plastové či dřevěné lžíce, aby se nádoba nepoškrábala.

erssens-probiotika-jahodaNerezovou nádobu poté přikryjete plastovým krytem, vložíte do hlavní části jogurtovače a uzavřete průhledným víkem. Díky unikátnímu topnému tělesu PTC se mezi nerezovou nádobu a samotný jogurtovač nepřidává voda! Po zapojení do zásuvky je automaticky zahájen proces výroby jogurtu. Ten trvá přibližně 8 hodin. Necháte-li jogurtové kultury pracovat déle, bude výsledný jogurt hustší a kyselejší. Záleží tedy pouze na vaší chuti, jak dlouho necháte přístroj zapnutý. Nemělo by to být však déle než 12 hodin. Jakmile je jogurt hotov, odpojte jogurtovač ze zásuvky. Ihned po dokončení procesu fermentace (mléčného kvašení) je jogurt připraven ke spotřebě. Ke stabilizaci (ztuhnutí) však důrazně doporučujeme umístit nádobu s jogurtem do chladničky, čímž se prodlouží i datum spotřeby. Doba uskladnění v chladničce by neměla přesáhnout 3 – 5 dnů.

Doba skladování:

Datum spotřeby nerozbalené probiotické směsi v sáčku je 6 měsíců od data výroby. Sáčky probiotické směsi skladujte při teplotě do 25 °C a chraňte před vyšší teplotou, která by mohla iniciovat předčasnou aktivaci bakteriálních kmenů.

Máte-li zájem získat zajímavé recepty, pak se podívejte také na článek „Essens probiorický jogurt s Colostrem„.

Proč jogurt od nás?

Jde o bioaktivní jogurt nejvyšší možné kvality vyráběný bez konzervantů, sladidel a dalších chemických přísad.
Jogurt vyrobený pomocí ESSENS Colostrum Probiotics se vyznačuje až 100 násobně vyšším počtem živých bakterií než běžně prodávané jogurty.
Díky jedinečnému výrobníku – jogurtovači ESSENS je možné si jej vyrobit kdykoliv a kdekoliv, a to již za 8 hodin.

Přínos živých jogurtů ESSENS:

Probiotická směs slouží k doplnění mléčných bakterií do zažívacího traktu, upravuje střevní mikroflóru narušenou v důsledku nevhodné stravy, léčbou antibiotiky apod. Zlepšuje a upravuje trávení, zabraňuje množení škodlivých látek a chrání sliznici žaludku a střev.Svým působením napomáhá zvýšit odolnost organismu vůči případným infekcím a napomáhá celkovému posílení imunitního systému.

ESSENS Colostrum Probiotics dále napomáhá snížení hladiny cholesterolu v krvi, přispívá k přirozené ochraně proti průjmům, kvasinkovým infekcím, pomáhá tělu regulovat hladinu cukru v krvi, může podporovat vstřebávání vápníku a zmírňovat příznaky laktózové intolerance.

Colostrum obsažené v probiotické směsi ESSENS napomáhá podporovat obranyschopnost organismu, upravuje zažívání a má protizánětlivý účinek.

Užívání jogurtů ESSENS:

Příznivé účinky probiotik na lidský organismus se projevují zejména při dlouhodobé a pravidelné konzumaci.Ideální je užívat jogurt ESSENS čistý, ale můžeme ho dochutit ovocem, müsli, medem nebo marmeládou. Výborně chutná v salátech a je z něj možné připravit i dresink. Také se dá využít jako hydratační maska na obličej.

U Essens nakupujeme levněji. Zaregistrujte se zdarma a nakupujte přímo u Essens levněji.

Ostrava a okolí – osobní odběr možný.

Přečtěte si také : Co získáte registrací Essens?

Registrace do klubu Essens

Join us for free just now by using ID: 10001234

5 Comments

 • Zdravý probiotický jogurt s colostrem | Essens Club Czech 10.4.2015 Odpovědět

  […] si jogurt ESSENS Colostrum Probiotics oblíbíte, začne jej s Vámi užívat celá rodina. Máme i super jogurtovač a jogurt z něj v […]

 • Paola costabello 31.10.2015 Odpovědět

  Yogurt eccezionale sia al naturale che con frutta frullata insieme,prodotto da provare.

 • Mária Gáliková 2.1.2017 Odpovědět

  jogurt sa mi netvorí. prístroj ukazuje činnosť, ale jogurt sa nevytvoril. môže byť chyba v prístroji? kde ho môžem reklamovať?

  • saksa 8.1.2017 Odpovědět Author

   Bakterie reagují na počasí,. I při stejné době trvání, teplotě mléka může být hustota v Praze jiná, než v Brně. Když tak ho nechte tvořit delší donu.

  • saksa 12.2.2017 Odpovědět Author

   Přístroj je jistě v pořádku, podívejte se, zda nemáte bakterie již prošlé. Nebo ponechte delší dobu. Jsou to živé bakterie a u každého reagují jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram