Kadidlo dělá divy

Kadidlovník – Boswellia Serrata

Vůně kadidla právě nyní v době svátků bude prolínat nejednu domácnost. Kadidlovník – Boswellia Serrata se pěstovala již  ve starověku dnešním Dafáru, Spolu s jinými vonnými esencemi se zrna této pryskyřice používala v kadidelnicích v chrámech po celém světě, v Egyptě, na Blízkém východě i v antickém Římě. Byl to velmi důležitý produkt pro náboženské obřady, v křesťanských chrámech se kadidlo k okuřování používá i dnes.

Kadidlo je zmíněno v Bibli jako jeden ze tří darů, které mudrci přinesli narozenému Ježíšovi, což ukazuje, jak cenné v té době bylo. Římský spisovatel Plinius starší v 1. století uvedl, že obchodování s kadidlem udělalo z obyvatel Ománu jedny z nejbohatších lidí světa. Kadidlo bylo ceněno více než zlato. V 2. století se už vyváželo přibližně 3000 tun kadidla za rok do Řecka, Říma a zemí kolem Středozemního moře.

Kadidlo má na lidský organismus i relaxační účinky včetně pozdvihování nálady a zvyšovaní pozornosti – máme v tomto případě na mysli kadidlový esenciální olej.. Podle studie z roku 2008 mají aktivní látky v kadidlové pryskyřici psychoaktivní účinky – snižují úzkost a působí antidepresivně.

Působění během 7 dnů přineslo zlepšení stavu.

Zkoušky prováděné výzkumníky v USA v boji proti artritidě zjistil, že starověká rostlina (Boswellia Serrata) má opravdu zázračné vlastnosti proti chronickým onemocněním,  Dkonce už za pouhých sedm dní působení se sledovaní cítili lépe.

Studie, která patří ke specifickým na University of California, zahrnovala celkem 70 mužů a žen s osteoartritidou kolen. Jedněm byla poskytnuta kapsle destilátu kadidla ve dvou různých dávkách, zatímco jiní se dostávali placebo. Již po sedmi dnech, zjistili, že ti, kteří užívali vyšší dávku bylo významné zlepšení. Po ukončení léčby, která byla zveřejněna v časopise „Artritida Research & Therapy» pacienti, kterým byla po používání kadidla bolest a ztuhlost  snížena o 2/3. Odborníci poukazují na to, že se jedná o přirozený způsob, jak řešit nemoci bez vedlejší účinků, na rozdíl od konvenční procedury s léky proti bolesti a protizánětlivých léků, běžně proti artritidě používaných.

Boswellia serrata tlumí chronické záněty kloubů a pohybového ústrojí (artritida, revmatismus),tlumí chronické záněty dýchacího ústrojí, zabraňuje rozvoji mnoha onemocnění, která vznikají v důsledku neléčených zánětů, včetně některých druhů rakoviny.

Boswellové kyseliny jsou svým účinkem srovnatelné s kyselinou acetylsalicylovou (aspirin), ovšem s tím rozdílem, že nedráždí a nepoškozují žaludek a střeva a neředí krev.
Kromě léčby kloubních problémů se extrakt z boswellie používá při léčbě astmatu a zánětlivých onemocnění střev, např. Crohnovy choroby.

Klinické studie:
            Extrakt z pryskyřice Boswellie serrata lze využít jako antiflogistikum = lék k tlumení zánětů. Byla provedena řada studií dokazujících oprávněnost tohoto použití.
            Dále byly prováděny klinické studie zkoumající využití pryskyřice B. serrata při léčbě artritidy, ulcerózní kolitidy a Crohnovy nemoci, u pacientů s bronchiálním astmatem.

aloe-kapsle-boswelliaNáš produkt Aloe vera + Boswellia je vyráběn pod farmaceutickým dohledem a obsahuje 60 kapslí. Jedná se o doplněk stravy Aloe vera Essens + Boswellia obsahující extrakt z rostliny Aloe vera Barbadensis Miller a extrakt rostliny Boswellia. Obsahuje rovněž  bohatou směs vitamínů, minerálů, aminokyselin a enzymů.

Hmotnost obsahu: 24,3 g ± 5 % (60 kapslí)

Aktivní látky v 1 kapsli, – Aloe vera prášek 200:1 250mg a Extrakt Boswellia serrata 85% 150mg

Dávkování: 2 tobolky denně (zapít dostatečným množstvím tekutiny).

Požádejte si o více informací jak nakupovat tyto úžasné produktyza členskou cenu přímo od firmy Essens:

button(4)

 

Aloe-vera_kapsle_Q10-a-Boswelia-ID-10001234

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram