Essens limitovaná edice „Sampaguita“

ESSENS Limited Edition „Sampaguita“

Letošní léto bude jedinečné, a proto je tu jedinečná letní vůně. Parfém „sampaguita“ vás zanese na filipínské ostrovy, zahrne vás romantikou písčitých pláží a dech beroucí přírodou….

Jméno sampaguita, označení pro filipínský jasmín, který je nejvýraznější vůní našeho unikátního parfému, je tedy odvozeno ze slov „Sumpa kita“, což znamená „Slibuji ti“. Filipínská legenda říká, že jasmínový keř vyrostl poprvé na hrobě filipínské krásky, Rosity, která zemřela z bolesti nad ztrátou svého milovaného, který padl v boji a nebyl tak schopen naplnit slib, že jejich tajná láska vydrží navzdory válce mezi jejich rodnými vesnicemi.

Dle botaniků je sampaguita (Jasminum sambac) tropický keř, který v přirozeném podnebí kvete po celý rok. Jeho květy, jsou na rozdíl od jiných druhů jasmínů menší, avšak s mnohem silnější vůní. Rozvíjí se během večera a ve své kráse vydrží pouhý jeden den.

Tato nádherná bílá květina má v jihovýchodní Asii obrovský význam. Od roku 1934 je na Filipínách národní květinou a symbolizuje naději, čistotu, oddanost, věrnost a sílu. Její nebeská vůně tvořila důležitou atmosféru v zahradách panovníků. Je používána jako dárek pro zamilované páry, aby upevňovala důvěru v jejich vztahu.  Její květy se vážou do věnců, které se používají na svatbách nebo se jim vítají návštěvy. Sampaguita je rovněž důležitou součástí náboženských obřadů projevujících oddanost víře. Svíčky, které obsahují její extrakty, se používají k očistě domova, aby zažehnaly temné síly. Je také příkladem toho, že i za tak krátký čas, který květ sampaguity má, je možné přinést svému  okolí pozitivní změny.

Ještě nejste členem klubu Essens? Požádejte si o informace, jak nakupovat levněji.

button(4)

 

 

Parfém limitované edice „sampaguita“ je možné zakoupit do vyprodání zásob.

Ostrava a okolí – osobní odběr možný.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram