Dotazy k Essens Aloe Vera

Dotazy k Aloe Vera

Mohu užívat Aloe Vera ESSENS, když mám specifické zdravotní potíže?

V případě specifických zdravotních potíží konzultujte užívání Aloe Vera, či jiných potravinových doplňků s vaším ošetřujícím lékařem.

co je aloe veraProč je Aloe Vera ESSENS pasterizovaná?

Pasterizace slouží k zajištění mikrobiologické nezávadnosti suroviny. Náš výrobce využívá metodu rychlé pasterizace vyšší teplotou HTST (High Temperature Short Time), při kterém je surovina Aloe Vera vystavena vyšší teplotě pouze na krátký čas, nezbytně nutný ke zneškodnění případné mikrobiální kontaminace. Teplota, při které pasterizace probíhá je však výrazně nižší, než teplota, při které by docházelo k ovlivnění příznivých látek a živin v gelu Aloe Vera. Pasterizace se běžně využívá v potravinářství a s pasterizovanými výrobky se všichni setkáváme každý den.
Na trhu se setkáváme s tím, že někteří výrobci uvádí, že mají „zastudena lisovnou/získanou“ aloe (což má i ESSENS), výrobci ale pak už záměrně neuvádí, že v dalším kroku tuto surovinu pasterizují, jako všichni ostatní… pouze tak vytvářejí dojem, že výroba probíhá celá zastudena.
button(4)

aloe-lahev-nova-500x500Proč jsou ve složení výrobku konzervanty?

Benzoan sodný a sorban draselný jsou v potravinářství běžně užívané nerizikové konzervanty. Najdeme je v celé řadě potravin i v potravinových doplňcích, můžete se sami přesvědčit na etiketách se složením výrobků. Tyto dvě konzervační látky zajišťují trvanlivost našeho Aloe Vera a jejich společné použití je zcela dle platných hygienických a zdravotních norem.

Co je přesně metoda Totaloe?

Náš mexický dodavatel suroviny Aloe Vera vyvinul vlastní revoluční metodu, která se nazývá Totaloe. V tomto procesu se využívají jak tradiční metody, tak i nejnovější technologie, které umožňují zpracování Aloe Vera bez ztráty pozitivních účinků rostliny a jejich následné přenesení do konečného výrobku pro spotřebitele. Výrobce suroviny uvádí, že gel Aloe Vera zpracovaný metodou Totaloe má ve srovnání s gelem Aloe Vera zpracovaným tradiční metodou ručního filetování vyšší obsah živin a příznivých látek. Na kvalitě suroviny a obsahu látek se také podílí způsob pěstování rostlin a přirozené subtropické prostředí, ve kterém má náš výrobce své plantáže.
button(4)

Co je to mikronizace?

Je šetrná fyzikální metoda, kterou se dá u léčiv, přírodních látek, vitamínů a minerálních látek zvýšit jejich biologická dostupnost. Vstupní surovina se postupně mikronizuje na částice o velikosti několika mikrometrů. Tím se výrazně zvýší povrch jednotlivých částic, což má za následek zvýšení jejich rozpustnosti a vstřebatelnosti v organismu. Mikronizace tak umožňuje snížit dávkování přípravku.
Uvádíte doporučené dávkování 15 až 90 ml denně, lze dávkování zvýšit?
Uvedené dávkování 15 ml denně (přibližně 1 polévková lžíce) je minimální doporučené a bylo stanoveno jako naprosto bezpečné pro většinu uživatelů a situací. Dávkování lze ale individuálně zvýšit až na 90 ml rozdělených do několika dávek v průběhu dne. Postupně můžete dávkování zvyšovat až na hodnotu, při které se budete cítit nejlépe, a která vám bude vyhovovat.

Mohou Aloe Vera ESSENS užívat děti do 3 let?

Užívání jakéhokoliv potravinového doplňku u dětí do 3 let, těhotných a kojících žen se obecně nedoporučuje. Konzultujte je tedy prosím se svým lékařem.
Uvádíte, že výrobek je v BIO kvalitě, co to znamená?
Ve světě se spíše užívá termín „organic“. Označuje plodiny, které byly pěstované ekologickým způsobem, tedy bez použití chemických postřiků a nebyly geneticky modifikovány. Výrobce naší suroviny pěstuje Aloe Vera tímto organic způsobem a je držitelem amerického certifikátu USDA Organic.

Jak je to s IASC certifikací vašeho výrobku?

Výrobce suroviny je členem IASC a jeho výrobky i suroviny mají certifikaci IASC. To potvrzuje kvalitu surovin, které používáme. Certifikaci našich výrobků nyní vyřizujeme.

Mohou Aloe Vera užívat osoby s fenylketonurií?

Aloe Vera obsahuje i bílkoviny, jejichž součástí je i aminokyselina fenylalanin. Množství této aminokyseliny ve výrobku Aloe Vera ESSENS gel na pití je sice minimální, u osob s fenylketonurií ale doporučujeme užívání konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Jak je surovina Aloe Vera zpracována?

Aloe je zpracována metodou TOTALOE, což je kombinace precizní ruční výroby (třídění, loupání atd.) a zpracování v moderních technologických zařízeních.
U naší Aloe Vera je jasný původ surovin, výrobní proces i veškeré schvalovací procesy.

V jakém obalu je Aloe Vera ESSENS balená?

Obalový materiál Aloe Vera ESSENS je zcela nezávadný a recyklovatelný plast. Balení je velmi praktické, lehké a skladné (možnost brát s sebou na cesty, do auta apod.).

Obsahují výrobky Aloe Vera ESSENS parabeny?

Ne, všechny produkty řady Aloe Vera ESSENS jsou bez parabenů.

Obsahuje Aloe Vera Soft Spray alkohol?

Ne, jedná se o vodný roztok.

Je možné aplikovat Aloe Vera Soft Spray na zanícené hemoroidy?

Ano, je to možné, dokonce to velmi doporučujeme.
Prý se kvalita Aloe Vera hodnotí podle obsahu polysacharidů. Kolik jich obsahuje Aloe Vera gel na pití ESSENS?
Polysacharidy jsou jen jednou ze zdraví prospěšných složek obsažených v aloe, tzn. celková kvalita není dána jen jejich obsahem, ale i celkovou kompozicí výrobku a způsobem zpracování rostliny a výrobou gelu. Ano, obsah polysacharidů je velmi důležitý, hlavní roli pak hraje tzv. acetylový polysacharid, který výrazně ovlivňuje imunitní systém a má tedy vliv na celkovou imunitu organismu.
Obecně je obsah polysacharidů uváděn v poměru „mg (nebo g) sacharidů na 1 kg výrobku“ a na trhu se objevují produkty s obsahem od 5 g/kg až do 40 g/kg.
Polysacharidy obsažené v dužině listu aloe jsou ničeny při tepelném zpracování.
Naše surovina je zpracovávána za studena, proto jsou v ní v maximálním množství obsaženy všechny žádoucí aktivní látky (včetně polysacharidů) v maximálním možném množství.
Vliv na obsah účinných látek má pak rovněž procento obsahu Aloe vera v produktu. Naše gely jsou 99,5%. To vše zajišťuje obsah polysacharidů v rozmezí od 30 do 35 g/kg, což je nadstandardní obsah.
Říká se, že antikoncepce zanáší žíly a tím se zvyšuje riziko mozkových mrtviček a infarktu u žen. Napomáhá Aloe Vera gel na pití ESSENS při čištění zanesených žil?

Produkt Aloe Vera gel na pití ESSENS s hroznovou šťávou je recepturně koncipován tak, že podíl hroznového koncentrátu (jak známo, mírná konzumace vína je doporučována na pročištění cév a zlepšení funkce kardiovaskulárního systému celkem) tyto účinky aloe posiluje. Proto Aloe vera gel na pití ESSENS s hroznovou šťávou při užívání hormonální antikoncepce doporučujeme.

Jak dlouho je možné uchovávat Aloe Vera gel na pití ESSENS po jeho otevření, je-li uchováván v chladničce?

Po otevření je minimální trvanlivost Aloe Vera gelu na pití ESSENS 4 týdny, je-li skladování v teplotě do +6 °C.

Je pravda, že Aloe Vera koncentrát s výtažky z bylin podporuje správnou činnost pohlavních orgánů, respektive pravidelnost menstruace? Ale jak je to před otěhotněním a v jeho průběhu, nemůže být rizikové?

Aloe Vera by se mělo užívat jako profylaxe před tím, než se plánuje těhotenství. Ale v době početí a po otěhotnění jej rozhodně nedoporučujeme. Stejně jako jiné doplňky stravy (mimo multivitaminy).

Je vhodné užívání Aloe Vera ESSENS Zubní pasty dětmi mladšími tří let?

Ano, zubní pasta je takového složení, že je vhodná i pro děti mladší tří let.

Mohou užívat Aloe Vera ESSENS Zubní pasty vegetariáni a vegani?

Ano, složení zubní pasty není živočišného původu.

Jsou výrobky produktové řady Aloe Vera ESSENS testovány na zvířatech?

Výrobky produktové řady Aloe Vera ESSENS testovány na zvířatech nejsou.

 

Chytří u Essens nakupují výhodně. napište si o informace, jak se stát členem

button(4)

 

Pokud si chcete Essens produkty přímo koupit, pak navštivte náš Essens-Club.cz  Shop

Ostrava a okolí osobní odběr možný. Neváhejte mne kontaktovat.

 

2 Comments

  • Aloe Vera 99,5% gel drink – vitamin C | | Essens Club Czech 4.4.2018

    […] Dotazy k Essens Aloe Vera […]

  • Essens Aloe Vera 99.5% Gel Drink – Apple + Acai | Essens Club Czech 16.8.2019

    […] Dotazy k Essens Aloe Vera […]

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram