Flow’EN – proč večer?

Flow’EN

proč večer?

Evoluční dědictví je zapsáno v našich tělech, chování, reflexech. Naši předkové žili na okrajích afrických lesů a plání.

Chodili vzpřímeně po savanách, ale jakmile padla noc, stěhovali se na stromy. V inulosti byla v noci skutečná tma, zvláště za bezměsíčných nocí. V té době jsme ještě ani tak nebyli lovci, jako lovená zvěř. Neustálé ohrožování predátory, jako jsou například lvi, tygři, hadi a štíři, nás naučilo komunikovat hlasem a sluchem. Na pocit strachu reaguje lidské tělo pocením.

Tělo se stane kluzké a hůře uchopitelné predátorem. Ostré zvuky, jako je škrábání nehty po skle nebo tření plastů, vnímáme jako nepříjemné a podvědomě se skrčíme a začneme se rozhlížet po jeho zdroji. Vědecké výzkumy dokázaly, že tyto zvuky jsou podobné výstražným signálům dnešních opic a že tak varují ostatní před nebezpečím.

Dalším evolučním dědictvím je rozpoznávání očí a tváří. Náš mozek je vidí prakticky všude. Pohlédněte na mraky, na masku auta, na design skříně. Všude vidíme tváře.

Protože rychlé rozpoznání očí a tváře znamenalo větší šanci k přežití v prostředí plném predátorů. Je lepší vidět tvář i tam, kde není, než si nevšimnout tváře predátora, a tím riskovat život. Tento reflex přetrval dodnes.

Přesto se mnohokrát stalo, že jsme byli v noci predátory napadeni. Mnoho našich předků uniklo, ale byli těžce zraněni a krváceli. Přežili ti, kterým se krvácení rychle zastavilo. Tato selekce vyústila v to, že v noci se nám krevní destičky shlukují podstatně více a rychleji a také se nám hůře rozpouštějí fibrinová vlákna a tromby.

Flowen1Dnes sice nežijeme v prostředí, kde nás každou chvíli žvýká predátor, ale vlastnost „hustější krve“ a zvýšená srážlivost v noci nám zůstala.

Na základě těchto poznatků byl testován přípravek Flow´EN a prokázalo se, že podávání 1-2 tablet večer, je terapeuticky podstatně příznivější a efektivnější, než podávání tablet ráno.

Autor: PharmDr. Milan Krajíček

Ještě nejste členem klubu Essens? A chcete nakupovat levněji? Pak klik na tlačítko chci více info:

button(4)

 

 

Pokud Vás naše klubová nabídka nezaujala a chcete si produkt pouze koupit, pak klik na náš Essens-Club Shop.

Oblast Ostrava a okolí osobní odběr možný.

For Essens Free Registration Clik here.

loonapix_14161873262556773466

 

 

 

No Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
YouTube
YouTube
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram